16 maja w Szkole Podstawowej nr 46 im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie odbyła się kolejna edycja konkursu ekologicznego „EKO-maniak”. Cyklicznie organizowane przez tą szkołę wydarzenie gromadzi przedstawicieli szkół z Częstochowy i regionu częstochowskiego.
– Spotykamy się po raz szósty przy okazji konkursu “EKO-maniak” – mówi dyrektor SP 46, Janusz Sikorski. – Zawsze to wydarzenie spotyka się z dużym zainteresowaniem szkół. Dzisiaj gościmy ich osiem, są to szkoły z Częstochowy, ale i z Blachowni i Łojek. Uczniowie drugiego etapu edukacyjnego popisują się w tym konkursie swoją wiedzą ekologiczną i przyrodniczą. Dla naszej szkoły jest to bardzo ważny temat, ponieważ od lat zajmujemy się ekologią.
Konkurs, jak wspomniał dyrektor Sikorski, miał w dużym stopniu charakter edukacyjny, ale nutka rywalizacji była dobrze wyczuwalna. Ostatecznie I miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Częstochowie, drugie miejsce zajęli gospodarze, czyli Szkoła Podstawowa nr 46 a trzecie Szkoła Podstawowa w Łojkach.

ZD

Skip to content