,,Awans jest nasz!” – wołali uradowani kibice i zawodnicy Exact Systems Norwid Częstochowa. Feta po awansie do PlusLigi miała miejsce w piątek, 26 maja w Hali Sportowej Częstochowa.

Trener Leszek Hudziak zaznacza, że zawodników Norwida czeka teraz pracowity czas, ale gra jest warta świeczki:

– Przez te 6 lat krok po kroku rozwijaliśmy się. W końcu poskutkowało to tym, że dostaliśmy się do PlusLigi. Nigdy nie byliśmy w PlusLidze, dlatego zmierzamy się z nowymi wyzwaniami. Bardzo się cieszymy, bo częstochowski kibic będzie miał najlepsze drużyny u siebie, w Częstochowie.

Damian Kogut, przyjmujący Exact Systems Norwid Częstochowa wyznał, że drużynie towarzyszył ogrom pozytywnych emocji po wygranej i wymarzonym awansie. Podkreślił także, że wraz z pozostałymi zawodnikami jest bardzo wdzięczny za wsparcie kibiców:

– Dopiero co awansowaliśmy, jesteśmy pełni optymizmu. Wszystko to, co zrobimy w PlusLidze, będzie na naszą korzyść. Niesamowite emocje mi towarzyszyły po wygranej. Wszystko, co się ziało wokół nas, kibice, jeżdżący za nami na każdy mecz – ogromna wdzięczność z naszej strony za to.

Beata Pawelak z Klubu Kibica Norwid Częstochowa zauważa, że początek sezonu nie zwiastował awansu, jednak z biegiem czasu i przede wszystkim – zmianą trenera drużyna się rozkręcała. Z każdym meczem było coraz lepiej:

– Zeszłoroczny wynik – 11 miejsce i początek tego sezonu stanowiły umiarkowaną dozę optymizmu, jednak przez cały czas wierzyliśmy w naszych chłopaków. Po zmianie trenera wszystko się zmieniło. Były zwycięstwa, Będzin podbity i PlusLiga jest nasza.

Jarosław Krzysztofik, który kibicem Norwida jest właściwie od niedawna, zdradził, że ostatni mecz wywołał w nim ogromne wzruszenie:

– Awans zdobyliśmy tydzień temu, w czwartek, emocje cudowne, ostatni set wygrany do 12. Aż się popłakałem. Pierwszy raz przyszedłem na mecz Norwida 12 listopada rok temu. Od tej pory zostałem fanem.

Podczas piątkowej fety rozegrany został mecz pomiędzy kibicami Norwida a zawodnikami. Nie obyło się też bez podziękowań i gromkich braw za awans dla drużyny Hudziaka, m.in. od Sorelli Częstochowianki.

LN

Galeria: Radio Fiat

Feta Norwida

Skip to content