Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej wyłonił laureatów konkursu interdyscyplinarnego „Zarządzanie na medal”. Najlepszym okazał się Kacper Jamróz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta.

Inicjatywa skierowana do uczniów ostatnich oraz przedostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników z subregionu północnego województwa śląskiego zachęcić miała młodzież do rozszerzania zainteresowań związanych m.in. z logistyką, marketingiem, czy przedsiębiorczością. Mówi Iwona Otola, dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej:

– Konkurs „Zarządzanie na medal” został zorganizowany przez pracowników Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej z myślą o tym, aby rozszerzać wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem wśród młodzieży. Tak naprawdę każdy z nas stoi przed wyzwaniem zarządzania – od strony pracownika, albo pracodawcy. Ważne więc, aby młodzież zapoznała się z mechanizmami zarządzania.

W konkursie „Zarządzanie na medal” wzięło udział 54 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się natomiast 41 uczestników. Mówi Iga Kott, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konkursu:

– Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszym było webinarium. Następnie uczestnicy rozwiązywali quiz. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Rozwinęliśmy ten wątek w sposób bardzo szczegółowy.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Wiktoria Marchewka z VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie, a trzecie Zuzanna Cichoń z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego.

ABK

Skip to content