Gminy w obliczu epidemii – Konopiska

W związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa rząd zdecydował o wprowadzeniu stanu epidemii. Zamknięto szkoły, część zakładów pracy, centra handlowe czy placówki kultury. Ograniczenia w funkcjonowaniu wprowadzono również w urzędach.

Zmiany wprowadziła również Gmina Konopiska. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców urzędnicy zaprzestali przyjmowania interesantów na rzecz obsługi online. Więcej o wprowadzonych restrykcjach mówi Jerzy Żurek, wójt gminy.

– Jedną ze zmian jest zmiana czasu pracy. We wtorki przyjmowaliśmy mieszkańców do godz. 17.00. Teraz pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00. Zawiesiliśmy również wyjazdy służbowe. Wszelkie sprawy interesantów staramy się załatwiać online lub telefonicznie. Korespondencję przyjmujemy codziennie w skrzynce postawionej obok urzędu. Analizujemy też jak można pomóc przedsiębiorcom, którzy korzystają z mienia gminnego. Czytamy wszystkie pisma z Urzędu Wojewódzkiego, z Ministerstwa Zdrowia i stosujemy się do zaleceń. Dzieciom, które nie mają komputerów, pożyczyliśmy sprzęt gminy. Transport GTV BUS dalej funkcjonuje, ale z rozkładem sobotnim. Przejazdy na terenie gminy są bezpłatne.

Zarządzenie wójta Konopisk w sprawie określenia szczególnych form udzielania pomocy w trakcie epidemii, przeczytać można na stronie internetowej urzędu gminy.

– Kilka osób z naszej gminy przebywa w kwarantannie. Na tę chwilę nie ma potrzeby dostarczania posiłków, ale jesteśmy w gotowości. Przygotowany jest do tego Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Zgodnie z rozporządzeniem rządu pomaga także Wojskowa Obrona Terytorialna, policja i Ochotnicza Straż Pożarna. Wspieramy jednostki, które pomagają. Jesteśmy wyposażeni w maseczki, środki do dezynfekcji oraz ubrania ochronne.

Restrykcje dotyczące ochrony przed zarażeniem się wirusem SARS-CoV-2 wprowadzane są we wszystkich polskich gminach oraz miastach. Pamiętajmy, że o zdrowie możemy zadbać, myjąc ręce oraz dezynfekując wszystkie powierzchnie dotykowe.

 

ABK

Źródło foto: Urząd Gminy Konopiska

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content