Groźny wypadek na DK1

Śledczy z wydziału kryminalnego częstochowskiej komendy wyjaśniają szczegóły zdarzenia, do którego doszło na drodze krajowej nr 1 w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący ciężarowym volvo z naczepą utracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z osobową skodą, której 25-letni kierujący z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Do zdarzenia doszło dzisiaj (25 stycznia) około 6.30 na drodze krajowej nr 1 w Częstochowie. Jak wynika z ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego, kierujący ciężarowym volvo z naczepą, jadąc w stronę Katowic utracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez rozdzielający jezdnie pas zieleni i zderzył się z jadącą od Katowic skodą. Kierujący skodą doznał poważnych obrażeń ciała, został zabrany do szpitala. Badanie kierującego volvo wykazało, że był trzeźwy.

Trasa w kierunku Warszawy została całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują policjanci, prokurator, inspektorzy transportu drogowego i służby drogowe. Mundurowi kierują jadących od Katowic na objazd przez ul. Warszawską (DK91).

źródło: KMP Częstochowa

Tagged with