Fot. tygodnik-rolniczy.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w “Ogólnopolskim konkursie testowym z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym – bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich”. Nagrody przewidziane są dla 100. rolników, którzy w najkrótszym czasie odpowiedzą na 20 testowych pytań.

Jak tłumaczy Krzysztof Sosnowski, zastępca dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie, celem konkursu jest zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania związane z pracą w gospodarstwie rolnym.

– Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich rolników oraz sprawdzić jakie zagrożenia występują na terenie danego gospodarstwa. Postanowiliśmy więc zorganizować konkurs, który ma na celu upowszechnienie wśród rolników zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, a jednocześnie podniesienia wiedzy na temat zagrożenia wypadkowego, które może wystąpić na terenie gospodarstwa w związku z obsługą zwierząt hodowlanych.

Uczestnicy konkursu muszą udzielić odpowiedzi na 20 pytań testowych w jak najkrótszym czasie.

– Test składa się z pytań, dotyczących zasad bezpieczeństwa i pracy na terenie gospodarstwa rolnego. Po wypełnieniu testu rolnik go zatwierdza, dzięki czemu widzimy jego odpowiedzi i możemy je zweryfikować. Sprawdzamy również czas rozwiązania testu. Stu rolników, którzy najszybciej go rozwiążą, przygotowaliśmy nagrody pieniężne w wysokości 500 zł.

Termin wysyłania testów mija 15 września. Do konkursu mogą przystąpić osoby pełnoletnie ubezpieczone w KRUS, które zarejestrują się na stronie i wypełnią formularz. Na adres e-mail, podany podczas rejestracji, zostanie wysłana wiadomość zawierająca link do aktywacji konta oraz informacje na temat testu.

ABK

Skip to content