Kreatywne wakacje z Biblioteką Publiczną w pełni

8 sierpnia w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej im. Władysława Biegańskiego w Częstochowie zorganizowano warsztaty plastyczne dla dzieci. Były one częścią zaplanowanego na wakacje przez Bibliotekę cyklu zajęć artystycznych, których celem jest pobudzenie w uczestnikach kreatywności.

Zajęcia odbywające się w poszczególnych filiach bibliotecznych zwykle gromadzą uczestników z całej Częstochowy. Jaki był temat przewodni poniedziałkowych warsztatów, wyjaśnia Anna Porada, kierownik bibliotecznej Filii nr 1:

Zorganizowaliśmy w naszej filii warsztaty plastyczne dla dzieci od lat 7, których tematem przewodnim jest tworzenie leniej biżuterii. Na zajęcia w większości przyszły dziewczynki. Cieszymy się bardzo, że udało się te warsztaty zorganizować.

Filia nr 1 jest jedną z najlepiej wyposażonych placówek Biblioteki Publicznej. Mieszkańcy zawdzięczają to zwycięskim głosowaniom w Budżecie Obywatelskim. Dzięki temu filia dysponuje infrastrukturą, dzięki której może organizować rozmaite warsztaty i spotkania w ciągu roku:

Staramy się robić przynajmniej raz w miesiącu takie zajęcia, zwłaszcza w wakacje i ferie. Chcemy, żeby coś się u nas działo jak najczęściej, dla rożnych grup wiekowych. Systematycznie jedna impreza się kończy, myślimy już o kolejnej, żeby cały czas cyklicznie te imprezy się tutaj odbywały, bo dzieci są zainteresowane i same się dopytują kiedy będą organizowane następne zajęcia.

Już w najbliższą środę (10 sierpnia) odbędą się warsztaty dla dzieci z wyplatania makramy w filii nr 21 oraz łapaczy snów w filii nr 25. Natomiast w środę (11 sierpnia) Biblioteka Publiczna zaplanowała warsztaty wyplatania makram dla rodzin w filii nr 10 oraz warsztaty zielarskie w filii nr 14.

Skip to content