Książki, które uczą i bawią – VIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy i Plastyczny

reka dziecko DSCF7227

Będzie to już VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego i Plastycznego, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 24 im. Jana Marcina Szancera i Filię nr 14 Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Konkurs ma na celu przede wszystkim propagowanie dziecięcej literatury i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów.

Konkurs nosi tytuł „Nasze lektury – książki, które nas uczą i bawią”. – Dzieci mają za zadanie przeczytać po trzy książki. Na każdym poziomie wiedzy piszą test na temat bohaterów tych książek u wydarzeń. Wyodrębniamy wtedy laureatów w klasach 1., 2., 3., natomiast w konkursie plastycznym […] zaprosiliśmy małych artystów do siebie i jednocześnie z konkursem czytelniczym w naszej szkole będzie się odbywał konkurs plastyczny. Drużyny 2-osobowe z każdej szkoły będą wykonywały pracę malarską dotyczącą właśnie jednego z tych utworów. Może to być “Detektyw Pozytywka”, “Kaczka Dziwaczka”, “Mikołajek”, “Królowa Śniegu” – mówi Hanna Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 24.

W tym roku w Konkursie weźmie udział prawie 120 uczestników, dwukrotnie więcej niż w minionych latach. Zgłosiło się 17 szkół podstawowych.

Etap międzyszkolny konkursu czytelniczego oraz plastycznego odbędzie się 18 maja br. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 24 im. Jana Marcina Szancera przy ul. Hubermana w Częstochowie. Prace plastyczne zostaną następnie wystawione w Filii bibliotecznej przy ul. Norwida.

Krzysztof Rygalik

Skip to content