Kuchenka prawdopodobną przyczyną pożaru na ul. Zamoyskiego

We wtorek 5 lipca, w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Zamoyskiego w częstochowskiej dzielnicy Stradom doszło do pożaru. Prawdopodobną przyczyną zaprószenia ognia była kuchenka elektryczna. Akcja gaśnicza trwała około trzech godzin.

Zgłoszenie do dyżurnego Straży Pożarnej wpłynęło we wtorek około godz. 20:00. Dotyczyło ono pożaru kuchenki elektrycznej. Niestety, do przyjazdu strażaków ogień zdążył się rozprzestrzenić. Szczegóły akcji gaśniczej relacjonuje mł. bryg. Kamil Dzwonnik z miejskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie:

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar, którym objęte były pomieszczenia dwie osoby przebywające w domu jednorodzinnym opuściły go jeszcze przed przybyciem Straży Pożarnej. Na miejsce zadysponowano w sumie sześć zastępów ratowniczo-gaśniczych, w sile 27 strażaków.

Obecnie sprawie przygląda się Policja, celem ustalenia dokładnych przyczyn wybuchu pożaru. Na szczęście mieszkańcom domu nic się nie stało, jednak ogromna część ich majątku przepadła w płomieniach.

Skip to content