W Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie odbył się 30 stycznia wernisaż wystawy “Strumień życia”.

Był on również okazją do podsumowania działalności Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Częstochowskiego. O szczegółach wernisażu mówi Anna Paleczek-Szumlas, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki.

– Współpraca ZPAP Okręgu Częstochowskiego z Miejską Galerią Sztuki trwa już wiele lat. Mam dzisiaj ogromną przyjemność otwierać wystawę, która pokazuje prace środowiska artystycznego Częstochowy – zaznacza dyrektor. – “Strumień życia” obejmuje dorobek twórczy tych ludzi i zamyka swoistą klamrą to, czym zajmują się w swych pracowniach. Mam nadzieję, że takie wystawy będą się odbywać cyklicznie i że ta tradycja nigdy nie wygaśnie.

Prezes ZPAP Krzysztof Kamil Malewicz zwraca uwagę, jak ważne jest to wydarzenie dla samych członków Związku.

– To dla nas nadzwyczajne wydarzenie z tego względu, iż jest związane z jubileuszem 75-lecia działalności Związku w naszym okręgu. Jest ono dla nas ważne z tego powodu, iż prezentuje się tutaj największa jak do tej pory liczba uczestników – członków Związku – i możemy zobaczyć to, co jest najnowsze i najświeższe, jeśli chodzi o ich prace.

Pomysłodawczynią hasła przewodniego wystawy – ,,Strumień życia” – jest wieloletnia pracownica Miejskiej Galerii Sztuki i członkini ZPAP Barbara Szyc. Ekspozycja oscyluje wokół tematu fenomenu życia w rozmaitych jego przejawach i formach, wykraczających także poza świat ludzi i wchodzących w obszar świata zwierzęcego i roślinnego. Wystawę będzie można oglądać do 1 marca bieżącego roku.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content