Monika Fajer na podium plebiscytu „Osobowość Roku”

Monika Fajer zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim plebiscycie Dziennika Zachodniego na Osobowość Roku.

Częstochowska działaczka została zgłoszona w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna. Zajęła pierwsze miejsca w skali miasta Częstochowy i województwa śląskiego. W skali kraju uzyskała trzeci wynik. Jak sama wskazuje, nie czuje się jedyną zwyciężczynią:

Jest to zasługa nie tylko moja ale całego sztabu ludzi, którzy ze mną na co dzień współpracują ,którzy są razem ze mną.

Czym jest plebiscyt Osobowość Roku wyjaśnia szef częstochowskiej redakcji Dziennika Zachodniego Bartłomiej Romanek:

Plebiscyt Osobowość Roku Dziennika Zachodniego organizowany jest od kilku lat. W ten sposób chcemy docenić osoby zasłużone przede wszystkim dla tych małych, lokalnych społeczności w różnych dziedzinach. Co ważne, w tym plebiscycie najważniejszy jest głos czytelników. To oni zgłaszają i wybierają kandydatów.

Oprócz sukcesu w plebiscycie, Monika Fajer dzieli się tym, co było dla niej nagrodą jeszcze przed ogłoszeniem wyników:

Dostałam bardzo wiele, bardzo przyjemnych telefonów i to była dla mnie taka wygrana, że ludzie dzwonią, że się interesują. Chciałabym podziękować wszystkim tym, którzy na mnie głosowali i którzy na co dzień mnie wspierają.

Działalność społeczna jest trudna, zwłaszcza pod tym względem, że często pozostaje niedoceniona. Każda forma docenienia czyichś trudów potrafi bardzo uskrzydlić. Wierzymy, że teraz Monika Fajer będzie miała jeszcze więcej energii i zapału w swojej pracy społecznej.

RG

Skip to content