Morskie warsztaty w Bibliotece Publicznej

Latem dzieci mogą poświęcać czas nie tylko zabawie, ale też nauce. Zgodnie z tą opinią, Biblioteka Publiczna w czasie wakacji organizuje przeróżne warsztaty dla dzieci. Te organizowane w środę 27 lipca rozwijały plastyczne umiejętności naszych pociech.

Warsztaty w Filii nr 3 Biblioteki Publicznej przy ulicy Ułańskiej 5/7 były warsztatami plastyczno – literackimi dla dzieci. Tematem spotkania były akwaria i morskie stworzenia. Do użytku dzieci dostępne były przeróżne materiały. Na czym polegały warsztaty mówi kierownik Filii nr 3 – Dagmara Czarnota.

Właściwie jest to cykl warsztatów wakacyjnych. Teraz mamy już czwarte spotkanie. Wcześniej dzieci wykonywały wodne rysunki, letnie przysmaki, tęcze z chmurkami i słoneczkiem. Dzisiaj mamy akwaria morskie. Dzieci będą lepić z plasteliny rybki, ośmiornice i inne morskie stworzenia – powiedziała.

Warsztaty organizowane przez Bibliotekę Publiczną zazwyczaj cieszą się dużą popularnością. Podobnie było i tym razem. W trakcie spotkania dzieci postanowiły same opowiedzieć o pracach, które przygotowują. Wyraziły one jednogłośnie zadowolenie z warsztatów. Opowiedziały też jakie morskie zwierzątka będą znajdować się w ich projektowanych akwariach. Były to m. in. rybki, ośmiornice czy muszelki.

Biblioteka publiczna organizuje kolejne warsztaty dla dzieci. Odbędą się one w piątek 29 lipca w Filii nr 2. Ich tematem będzie malowanie i zdobienie koszulek.

 

OM

Warsztaty plastyczne w Bibliotece Publicznej

Skip to content