Niebezpiecznie na drogach, spokojnie na ulicach – służby podsumowały długi weekend

W czasie długiego weekendu, od czwartku do niedzieli, na terenie Częstochowy i powiatu policjanci ujawnili 311 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 184 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości.

Dwóch kierowców straciło uprawnienia za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym. Na lokalnych drogach doszło do 37 kolizji i jednego wypadku z udziałem pieszego.

– Do wypadku doszło w sobotę przed południem na Rondzie Mickiewicza w Częstochowie. 39-letnia kierująca Suzuki nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych, w wyniku czego doszło do zderzenia. Piesza doznała licznych obrażeń ciała, z którymi trafiła do szpitala – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i dodała: – W tych dniach mundurowi zatrzymali 27 dowodów rejestracyjnych, głównie za zły stan techniczny pojazdów oraz dziewięciu kierowców w stanie po spożyciu alkoholu. Częstochowscy policjanci podjęli prawie 740 interwencji, zatrzymali sześć poszukiwanych osób oraz trzy w związku z przestępstwami narkotykowymi. Wylegitymowano ponad 2000 osób. Na terenie Częstochowy i powiatu doszło w tym czasie do pięciu kradzieży z włamaniem oraz jednego rozboju – dodała podkomisarz.

Nieco spokojniejszy weekend mieli częstochowscy strażacy. Jak mówi mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, większość interwencji dotyczyła tzw. sytuacji sezonowych.

– Nasze jednostki straży pożarnej interweniowały w tych dniach przy 77 zdarzeniach, z których pożary to pięć interwencji, miejscowe zagrożenia – 70 oraz dwa alarmy fałszywe. O ile nie odnotowano poważniejszych zdarzeń, to większość sytuacji stanowiło usuwanie gniazd os i szerszeni – powiedział oficer prasowy KM PSP w Częstochowie.

W długi czerwcowy weekend dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie odebrali 123 telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców miasta.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz osób nietrzeźwych w miejscach publicznych – było to 58 zgłoszeń. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili sześć obserwacji, które zrealizowali nasi strażnicy. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – mówił rzecznik prasowy Artur Kucharski.

W ubiegłym tygodniu częstochowscy strażnicy ujęli nietrzeźwego rowerzystę, który wjechał w bok przejeżdżającego samochodu, doprowadzając do kolizji. 42-letni mężczyzna, tym razem już pieszo, próbował uciec z miejsca zdarzenia. Został ujęty przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Sprawa została przekazana policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji.

BNO

Skip to content