Fot. straz.czestochowa.pl

Od kilku dni częstochowscy strażacy mają nowego komendanta. Stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie objął mł. bryg. Marek Radosz.

Zastąpił on tym samym st. bryg. Jarosława Piotrowskiego.

– Z dniem 13 lipca 2020 roku, Śląski Komendant Wojewódzki PSP powołał na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie mł. bryg. Marka Radosza, dotychczasowego Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku – mówił naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego mł. bryg. Kamil Dzwonnik.

Mł. bryg. Marek Radosz ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie oraz Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. W 1998 roku po ukończeniu Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie rozpoczął służbę w częstochowskim Ośrodku Szkolenia PSP. Przez 11 lat służył w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie, zajmując stanowisko Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego. Od 2 grudnia 2019 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, którą to funkcję pełnił do 13 lipca bieżącego roku.

BNO

Skip to content