Nowy trop w sprawie zaginionych kobiet

Policjanci z Częstochowy nie ustają w poszukiwaniach zaginionej 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii, które zaginęły 10 lutego.

Najnowsze fakty i ustalenia w sprawie przedstawia podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

– kryminalni ustalili, że należący do zaginionej Aleksandry Wieczorek samochód Ford Focus o numerze rejestracyjnym SC1836F, 10 lutego miał wyjechać z Częstochowy Drogą Krajową 91 (dawniej DK 1, tzw. gierkówka) w kierunku Katowc, gdzie widziany był w kolonii Poczesnej, Wrzosowej i Romanowie – poinformowała oficer prasowa częstochowskiej policji.

Częstochowska policja nieustannie poszukuje świadków, którzy mogli widzieć samochód należący do zaginionej Aleksandry Wieczorek.

– Apelujemy do wszystkich osób, które tego dnia między godz. 20:00 a 0:00 widziały ten pojazd lub posiadają nagrania z monitoringu stacjonarnego czy też z kamerek samochodowych, które zarejestrowały wskazany samochód, o kontakt z policją – dodała podkom.

W poszukiwania zaginionych kobiet zaangażowały się grupy poszukiwawcze oraz wolontariusze. Wszystkie przekazywane informacje są przez częstochowską policję na bieżąco weryfikowane i sprawdzane pod kątem przydatności w prowadzonym postępowaniu.

Policja w dalszym ciągu prosi o istotne fakty w sprawie, dzwoniąc pod numer 997 lub 112. Można również skorzystać z adresu mailowego: dyzurny@czestochowa.ka.policja.gov.pl. Osobom przekazującym informacje jest zapewniana pełna anonimowość.

BNO

 

Skip to content