Fot. Radio Fiat

Za nami pierwszy weekend sierpnia, a więc początek kolejnego miesiąca wakacyjnej pracy częstochowskich służb. Jak wyglądały działania policji, straży miejskiej i straży pożarnej w naszym mieście w ciągu minionych trzech dni?

Weekend był zdecydowanie najbardziej pracowity dla straży pożarnej. Do jej najistotniejszych działań należy odnalezienie zaginionego w okolicach zbiornika wodnego “Michalina” 87-letniego mężczyzny. O szczegółach poszukiwań mówi naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Kamil Dzwonnik.

– Zakończyliśmy działania związane z poszukiwaniem zaginionego mężczyzny. Od środy policjanci, wspólnie ze strażakami, przeczesywali zbiornik wodny “Michalina” i tereny wokół, gdyż wszystko wskazywało na to, że w nim pływał. W sobotnie przedpołudnie z glinianki wyłowiono jego ciało.

Jak mówi Kamil Dzwonnik, jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały przy 85 zdarzeniach, w tym 61 zagrożeniach miejscowych, 6 alarmach fałszywych i aż 18 pożarach.

– Interwencjami, wymagającymi zaangażowania zwiększonej liczby sił we wskazanym czasie, był pożar, powstały na składowisku zrębki drzewnej na terenie zakładu przeróbki odpadów drzewnych w Koniecpolu, pożar ścierniska i słomy na polu, powstały w niedzielę przy ul. Wielkoborskiej w Częstochowie oraz pożar lasu w miejscowości Trząska w gminie Kłomnice.

Niemało pracy miała także policja. Funkcjonariusze odnotowali na terenie miasta i powiatu częstochowskiego 5 wypadków drogowych i 49 kolizji. Podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkreśla również, że doszło do jednego groźniejszego wypadku, w którym ranna została osoba jadąca jednym z pojazdów.

– W ubiegłą niedzielę 2 sierpnia w Częstochowie przy ul. Rędzińskiej doszło do wypadku, w którym kierujący motocyklem, wykonując nieprawidłowy manewr wyprzedzania, uderzył w motorower, kierowany przez 32-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego. W wyniku tego zdarzenia pasażerka motoroweru doznała obrażeń i trafiła do szpitala.

Weekend upłynął za to spokojnie dla Straży Miejskiej. Jak mówi rzecznik tej formacji, Artur Kucharski, dyżurni odebrali wówczas 149 wniosków o interwencję.

– Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych – było to łącznie 59 zdarzeń. W ciągu minionych trzech dni bardzo pomocny okazał się również miejski monitoring – podkreśla Artur Kucharski. – Pracownicy Straży Miejskiej z Referatu ds. Miejskiego Monitoringu Wizyjnego przeprowadzili 15 obserwacji, które wymagały interwencji służb. Wszystkie monitoringowe interwencje zrealizowali strażnicy miejscy.

Oprócz interwencji zgłaszanych przez mieszkańców Częstochowy, strażnicy miejscy podejmowali również działania podczas służby patrolowej.

MSI

Skip to content