W pierwszy weekend lutego na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 58 kolizji i trzech wypadków drogowych. Wypadki miały miejsce 3 lutego.

Szczegółowe podsumowanie działań policji przedstawia podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Pierwszy wypadek był w Mokrzeszy przy ul. Częstochowskiej, gdzie kierująca straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzyła w znak drogowy i drzewo. Kolejny wypadek przed godz. 17.00 miał miejsce w Częstochowie na Alei Wojska Polskiego, gdzie dachował samochód osobowy. Trzeci wypadek przy ul. Powstańców Śląskich w Częstochowie koło godz. 19.00 kierujący pojazdem volvo skręcając w ul. Źródlanej w ul. Niepodległości, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która przechodziła na oznakowanym przejściu dla pieszych.

– W pierwszy weekend lutego jednostki ochrony przeciwpożarowej wyjeżdżały do 55 zdarzeń – mówi mł. bryg. Kamil Dzwonnik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie:

– 37 z nich powstało w Częstochowie, a 18 na terenie powiatu częstochowskiego. Prowadzone działania to gaszenie 9 pożarów, usuwanie skutków 44 miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do dwóch alarmów fałszywych. Poszkodowani w wyniku zdarzeń to m.in. osoby z pożaru w miejscowości Kruszyna, w którym doszło do pożaru pomieszczenia kuchennego.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 94 telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców miasta. Więcej o szczegółach mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej, Artur Kucharski:

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz zakłócania spokoju i porządku publicznego. Były to 19 zgłoszeń. Straż Miejska w Częstochowie nie odnotowała poważniejszych incydentów. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 7 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 4 monitoringowe interwencje zrealizowali strażnicy miejscy, a 3 interwencje zostały przekazane do realizacji innym służbom.

Służby mundurowe podkreślają jak ważna jest pomoc dla bezdomnych w tym trudnym zimowym czasie. Na terenie województwa śląskiego osoby bezdomne mogą otrzymać pomoc poprzez całodobową infolinię 987.

Skip to content