PKP Intercity wprowadza nowy cennik

PKP-Intercity-1

PKP Intercity porządkuje cennik pociągów TLK i Inercity. 13 grudnia zmieni się rozkład jazdy, a wraz z nim wprowadzone zostaną nowe oferty dla podróżnych.

Nowością będą strefy kilometrowe co 5, 10, 20 i 40 km. W efekcie pasażerowie na wielu trasach zapłacą za podróż do kilkunastu procent mniej. – Maksymalna różnica pomiędzy kolejnymi strefami kilometrowymi wyniesie 2 złote zamiast aktualnych 11 złotych. Dodatkowo optymalizacja pomoże uniknąć dysproporcji w cenie biletu, gdy pociągi, choć kursują w tej samej relacji, jeżdżą innymi trasami lub z innych stacji – mówi Anna Zakrzewska z Biura Prasowego PKP Intercity. Dotychczasowe 22 strefy kilometrowe zastąpi taryfa zbudowana z 75 proporcjonalnych części.
Nową ofertą przygotowaną przez PKP Intercity jest również Bilet Bliskomiastowy. Jak sama nazwa mówi, oferta ta skierowana jest do osób podróżujących pociągami TLK lub IC na krótkich trasach. Dotychczas obowiązującą opłatę za przejazd na odcinku do 40 km zastąpi nowy, promocyjny cennik zbudowany z sześciu stref. Tym samym za przejazd do 14 km pasażer zapłaci nie 13 a 7 zł, a za przejazd trasą do 35 km – 12 zł. Jeszcze mniej za podróż zapłacą klienci korzystający z ulg. – Przy zakupie Biletu Bliskomiastowego mają zastosowanie wszelkie ulgi ustawowe, na przykład ulgi dla studentów czy dzieci uczących się, oraz oferty specjalne takie jak Duża Rodzina, Bilet Rodzinny czy Bilet Seniora. Dzięki temu student podróżujący na krótszym odcinku za podróż z Biletem Bliskomiastowym zapłaci niewiele ponad 3 złote 40 groszy – dodaje Anna Zakrzewska.
W pociągach kursujących w dalekich relacjach ceny wzrosną średnio o 2%, a maksymalnie o 11% na trasach liczących ponad 840 km. Wybierając się w dalszą podróż, warto zamówić bilet z wyprzedzeniem. Wówczas można liczyć na zniżki.

KK

Tagged with