Politechnika Częstochowska zaprasza chętnych do udziału w zimowej rekrutacji. Nabór prowadzony jest zarówno na kierunki pierwszego, jak i drugiego stopnia. Dokumenty składać można do 9 lutego.

Rejestracja kandydatów na studia odbywa się za pośrednictwem Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK). Osoby zainteresowane mogą wybrać spośród 21 kierunków na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych – mówi rzecznik Politechniki Częstochowskiej, Izabela Walarowska:

– W ofercie mamy 3 kierunki pierwszego stopnia (inteligentny przemysł, inżynieria chemiczna i procesowa, metalurgia) oraz studia pierwszego i drugiego stopnia w języku angielskim Quality and Production Management. Jest więc to oferta nie tylko dla osób, którzy chcą kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, ale i szansa dla tych, którzy dopiero zamierzają rozpocząć naukę w szkole wyższej. Szczegółowy wykaz kierunków znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce „Zimowa Rekrutacja”.

Przedstawicielka częstochowskiej Uczelni przypomina również, że w związku z wprowadzeniem na terenie Polski obostrzeń sanitarnych, związanych z sytuacją epidemiczną, zajęcia na Politechnice prowadzone są z zachowaniem określonych zasad bezpieczeństwa:

– Jesteśmy uczelnią techniczną, choć pandemia była dla nas oczywiście wyzwaniem. Dzięki uruchomionej kilka lat temu platformie e-learningowej nauczanie przeszło ze stacjonarnego w zdalne w dość płynny sposób. Stacjonarne zajęcia odbywają się obecnie w laboratoriach w małych grupach. Oczywiście zachowujemy reżim sanitarny i jesteśmy w stałym kontakcie z ministerstwem.

Szczegółowe informacje studiowania na Politechnice Częstochowskiej znajdują się na stronie internetowej Uczelni. Zimowa rekrutacja zakończy się 9 lutego.

ABK

Skip to content