Projekt MKiDN Sztuka Dostępna 2023: Warsztaty plastyczne

Już po raz trzeci czeka nas Festiwal Kultury Alternatywnej, w skrócie – eFKA 2023. Tuż przed rozpoczęciem tegorocznego festiwalu, artystyczny klimat będzie można poczuć dzięki warsztatom plastycznym, których jednym z inicjatorów jest Fundacja Oczami Brata.

Szczegóły dotyczące projektu wyjawia Paweł Bilski, prezes Fundacji Oczami Brata:

– W dniach 9-18 sierpnia, Fundacja Oczami Brata razem z Fundacją Teatr Nowy w Częstochowie organizują projekt – studium współpracy artystyczno-edukacyjnej. Jest to inicjatywa adresowana do ludzi kultury, aktorów i nie tylko. Jest kierowana szczególnie do tych, którzy chcą wziąć udział w warsztatach kreatywno-produkcyjne, związane z produkcją i realizacją wydarzeń artystycznych. Odbędą się również warsztaty aktorskie i reżyserskie, prowadzone przez wybitne osobistości teatralne. Przyjadą m.in. Michał Kotański z Teatru Żeromskiego z Kielcach, Adam Orzechowski – dyrektor Teatru Wybrzeże z Gdańska, a także Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego w Katowicach. Odwiedzi nas również Wojtek Tremiszewski, ponieważ po raz kolejny organizujemy warsztaty z improwizacji aktorskiej. Zachęcamy do zgłaszania się na te warsztaty, można to zrobić poprzez Fundację Oczami Brata lub Fundację Teatru Nowego.

Jak podkreśla Bilski, jedne z warsztatów są szczególnie godnymi polecenia:

– Szczególnie polecam warsztaty improwizacji aktorskiej. Dzięki nim można dołączyć do grupy Impro oraz The Conrads i zagrać czy to w klubokawiarni Alternatywa 2, Teatrze Nowym czy też gościnnie w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Liczba miejsc podczas warsztatów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń przesyłanych na adres: biuro@teatrnowy.art.

LN

Skip to content