Rozpoczyna się przebudowa Alei Wojska Polskiego

Od wtorku, 3 sierpnia, postępując zgodnie z wcześniej przygotowanym planem, wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w Częstochowie. Jest to spowodowane rozpoczęciem prac przebudowy Alei Wojska Polskiego.

Lista ulic, którymi przejazd zostanie utrudniony lub całkowicie zamknięty wygląda następująco: aleja Jana Pawła II, al. Pokoju, al. Wojska Polskiego w tym wyloty w kierunku Warszawy oraz Katowic; ulica Krakowska; ul. Rejenta, ul. Legionów, ul. Jagiellońska, ul. Limanowskiego, ul. Rakowska oraz ul. Bohaterów Katynia. Rzecznik częstochowskiego Miejskiego Zarządu Dróg Maciej Hasik informuje, że list ulic podana na stronie internetowej urzędu, nie ulegnie zmianie. Zaznacza jednak, że informacje o ewentualnych – nieprzewidzianych zmianach – zainteresowani powinni śledzić na stronie internetowej częstochowskiego MZD.

Przypomnijmy, że renowacja częstochowskiego odcinka dawnej DK-1 jest kolejnym etapem w ramach modernizacji miejskiej infrastruktury, których początkiem było rozpoczęcie prawie rok temu prac modernizacyjnych starej trakcji tramwajowej. Od 2020 Częstochowa zamieniła się w jeden, wielki plac budowy, przez który przejazd z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej utrudniony – inwestycje są rozpoczynane w planowych terminach, czego nie można powiedzieć o ich końcu. Co w takim razie na temat renowacji DK-1 sądzą mieszkańcy? Większość z nich wypowiada się bardzo pozytywnie o rozpoczęciu prac. Jednocześnie wyrażają obawę o trzymanie się wyznaczonych terminów oraz o końcowy efekt – jakość nowej infrastruktury.

Częstochowski MZD reklamuje swoje inwestycje sloganem „Budujemy dla Was”. Być może, po prawie roku nieustannych prac, nadszedł wreszcie czas, by urzędnicy mogli pochwalić się hasłem „Zbudowaliśmy dla Was”.

Skip to content