Po ładnym dla oka spotkaniu w 20. serii spotkań II ligi Skra Częstochowa pokonała w sobotę Ruch Chorzów 1:0. Zdecydowała jedna bramka, którą niebieskim wbił w 70. minucie spotkania Piotr Nocoń. Może gdyby nie błędy Ruchu – w tym strzał z karnego w słupek i kompletny brak pomysłu na ostatnie 10 minut, to goście wywieźliby z Częstochowy remis. Determinacja Skry, pewność w obronie i zaangażowanie dało jednak trzy punkty Skrzatom. Sobotnie starcie Skry z Ruchem Chorzów śledził selekcjoner kadry narodowej U-20  Jacek Magiera.

Dzięki zwycięstwu Skra wyprzedziła w tabeli Ruch. Podopieczni trenera Pawła Ściebury po 20 kolejkach zajmują 10. lokatę z dorobkiem 25 punktów. Kolejnym rywalem Skrzatów będzie GKS Bełchatów, który w sobotę zremisował 2-2 z Radomiakiem Radom. To spotkanie już za tydzień o godz. 13.00 na stadionie przy ul. Loretańskiej.

PNP

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.