Śmiertelny wypadek przy ul. Świętej Jadwigi

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło 9 sierpnia w Częstochowie przy ul. Św. Jadwigi.

O szczegółach sprawy mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej Prokuratury Okręgowej:

– Z dotychczasowych ustaleń tego śledztwa wynika, że kierujący samochodem marki oplem corsa ul. Jadwigi wykonując manewr skrętu w lewo na parking sklepu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który jechał z przeciwnego kierunku ruchu. W ten sposób doprowadził do zderzenia pojazdów w wyniku, którego motocyklista doznał poważnych obrażeń ciała skutkujących jego zgonu.

W toku śledztwa prokurator przedstawił 69 letniemu Zygmuntowi D. zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego. Przesłuchany przez prokuratora Zygmunt D. przyznał się do popełnienia przestępstwa i wyjaśnił, że wydawało mu się, iż zdąży skręcić przed motocyklistą na parking sklepu.

– Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji zobowiązując go do stawiennictwa dwa razy w tygodniu w komisariacie policji oraz poręczenie majątkowe w wysokości 7 tys. złotych.

Zarzucone podejrzanemu przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Skip to content