Po trwającym prawie rok śledztwie, prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Lublińca zakończyli sprawę nieuczciwej urzędniczki.

– Prokuratura Rejonowa w Lublińcu – mówi Piotr Wróblewski, zastępca rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie – nadzorowała postępowanie, w trakcie którego urzędniczce Starostwa Powiatowego w Lublińcu postawiono 726 zarzutów popełnienia przestępstwa, dotyczącego przekroczenia przez nią obowiązków służbowych przy pobieraniu opłaty od rejestracji pojazdów, a ponadto jeden zarzut przestępstwa, związanego z przywłaszczeniem powierzonego jej mienia. Sprawa ta dotyczyła przywłaszczania przez oskarżoną opłat, wnoszonych przez osoby dokonujące rejestracji pojazdów. Podejrzana odmówiła składania wyjaśnień i nie przyznaje się od popełnienia zarzucanych jej czynów. – dodaje Wróblewski.

Zastępca rzecznika wyjaśnia także, jak doszło do wykrycia przestępstwa.

– Cały proceder został ujawniony za sprawą zawiadomienia o przestępstwie, złożonym przez osobę, która uiszczała opłaty i wykrytych przez nią nieprawidłowości, związanych z ich brakiem – mówi Wróblewski.

Przeciwko podejrzanej skierowano już do sądu w Myszkowie akt oskarżenia.

MSI

Fot.: naszemiasto.pl

Skip to content