Sylwestrowa noc na Jasnej Górze

Jasna Góra - polska Kana 2017 fot. ZD

Chcesz spędzić tę szczególną, sylwestrową noc na wyciszeniu i modlitwie? Jasna Góra będzie dla Ciebie otwarta! Ojcowie Paulini zapraszają już od godziny 17:00. Wtedy zaczną się Nieszpory połączone z modlitwą przebłagalną i wynagradzającą za wszelkie zło, które miało miejsce w kończącym się roku, jak również z prośbą o błogosławieństwo na nowy rok.

Po Apelu Jasnogórskim zaplanowano czuwanie, które przez całą noc tradycyjnie podejmować będą uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Warszawskiej. Dokładnie o północy w bazylice jasnogórskiej rozpocznie się uroczysta Pasterka Noworoczna. Nabożeństwu z udziałem ojców i braci paulinów, przewodniczył będzie ks. bp senior Antoni Długosz.

Dla osób, które nie biorą udziału w sylwestrowych zabawach, które chcą w spokoju i zadumie za coś podziękować, za coś przeprosić, wzięcie udziału choć w części nocnego czuwania jest bardzo dobrą alternatywą. To dobry czas na podsumowanie, spojrzenie wstecz, zamknięcie pewnych spraw. W takim skupieniu dobrze wyciągnąć wnioski z minionych wydarzeń i prosić o Boże błogosławieństwo na nadchodzący rok.