Tańsze przejazdy dla osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne będą mniej płacić za transport na rehabilitację. Taką decyzję podjęli radni naszego miasta. Do tej pory opłata za przejazd wynosiła 5 zł w jedną stronę, po przyjęciu uchwały tylko 2 zł (4 zł w dwie strony).
– Nadrzędnym celem kompleksowej rehabilitacji osób niepełnosprawnych jest przygotowanie ich do życia i pracy oraz włączenie w miarę możliwości w normalne życie społeczne – czytamy w uzasadnieniu uchwały napisanym przez Artura Gawrońskiego- Przewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz członka Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
Zmiana ta z pewnością odciąży budżet rodzin osób niepełnosprawnych.

PM

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content