Trzy wypadki, w tym jeden śmiertelny – weekendowe podsumowanie

Ponad 200 wykroczeń w ruchu drogowym, spośród których 130 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości, ujawnili w miniony weekend częstochowscy policjanci. Mundurowi z drogówki zatrzymali w tym czasie czterech nietrzeźwych kierowców oraz dwie osoby, które prowadziły samochód, nie posiadając do tego uprawnień.

Zatrzymano też 24 dowody rejestracyjne – 12 za niewłaściwy stan techniczny i 12 za brak aktualnych badań technicznych. Od piątku do niedzieli na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 33 kolizji oraz trzech wypadków. Niestety, jak poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, jeden z nich był śmiertelny. Doszło do niego w piątek w Starym Kocinie.

– Kierowca Audi najechał na leżącego na jezdni 28-letniego mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń 28-latek poniósł śmierć na miejscu. Również w piątek, ok. godz. 14:00 doszło do potrącenia pieszego, który przebiegał przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle przy ul. Mirowskiej. Następne zdarzenie miało miejsce przed godz. 18:00 przy skrzyżowaniu ul. Barbary z ul. Zaciszańską. Tam kierowca ciężarówki z naczepą, wykonując manewr skrętu w prawo, najechał na pieszą w wieku 71-lat. W wyniku zdarzenia piesza w ciężkim stanie została zabrana do szpitala – mówiła oficer prasowa częstochowskiej policji.

O piątkowym wypadku, który miał miejsce w Starym Kocinie mówił również mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

– Jako pierwsi pomocy poszkodowanemu udzielili strażacy z OSP Stary Kocin, przeprowadzając reanimację mężczyzny, aż do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Niestety, mimo podjętych działań mężczyzna zmarł – powiedział oficer prasowy KM PSP w Częstochowie.

Dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli w trakcie minionego weekendu 100 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania porządku publicznego lub ciszy nocnej, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz osób nietrzeźwych w miejscach publicznych – łącznie 31 zgłoszeń. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili pięć obserwacji, które wymagały interwencji służb. Wszystkie zrealizowali strażnicy miejscy. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta strażnicy podejmowali też własne działania podczas prowadzonych patroli – przedstawił Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

W tych dniach strażnicy wspólnie z policjantami patrolowali miejsca, w których mogli nocować bezdomni. W przypadku napotkania takich osób funkcjonariusze proponują przewiezienie do ogrzewalni, noclegowni oraz innych miejsc pomocy.

BNO

Skip to content