Był specjalny film, piękny koncert i smaczny tort. 7 grudnia fundacja “Ufam Tobie” obchodziła swoje 5 urodziny.

Uroczystość odbyła się w sali Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Tego wieczoru scena należała należała do duetu Sióstr Melosik, które zaserwowały gościom prawdziwą muzyczną ucztę. O wrażeniach z występu przed częstochowską publicznością mówi Dagmara Melosik:

-Bardzo dobrze nam się występowało w Częstochowie, bywałyśmy tutaj wcześniej przy okazji koncertów z Anią Dąbrowską, ale jeszcze nigdy nie występowałyśmy solo. Przyjęcie zgromadzonej publiczności bardzo przyjemnie nas zaskoczyło. Mamy nadzieję wracać tu częściej!

Fundacja działa przy częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia. O tym, skąd wziął się pomysł na fundację i jakie są jej podstawowe działania mówi proboszcz, ks. Andrzej Partika:

-Rozpoczęło się od podjęcia dzieł charytatywnych, które funkcjonowały u nas w Dolinie już od jakiegoś czasu. Chcieliśmy je sformalizować i mieć możliwość podjęcia kolejnych. Fundacja od kilku lat prowadzi stołówkę i łaźnie dla osób bezdomnych. To są nasze stałe działania. 

“Ufam Tobie” nie stroni od zadań specjalnych:

-Organizujemy mnóstwo pojedynczych akcji, które są odpowiedziami na konkretne potrzeby. Jakiś czas temu zgłosiła się do nas rodzina, osieroceni brat z siostrą. Mieszkali w bardzo rozpaczliwych warunkach, w zrujnowanym domu. Pomogliśmy im ten dom wyremontować. Innym razem wspieraliśmy akcję dla chłopca chorego na białaczkę. Teraz jak co roku organizujemy “torby miłosierdzia”. Rozdajemy naszym parafianom papierowe torby, oni przy okazji świątecznych zakupów coś tam wrzucają, a my później tę żywność rozdajemy ubogim. Środki czystości trafiają do bezdomnych.

Fundacja jest także organizatorem Biegu Miłosierdzia, który z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Do tej pory udział wzięło w nich już blisko 7 tysięcy osób.

Jakub Szewczyk

Skip to content