Miniony weekend był dość trudny dla służb. Nie obyło się bez rannych i ofiar śmiertelnych, kilka osób straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Działania funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego przedstawia rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, podkom. Sabina Chyra-Giereś. W ten weekend nie obyło się bez ofiar.

W ubiegły weekend doszło do 37 kolizji i 1 wypadku drogowego, który miał miejsce 11 lutego przy ul. Goszczyńskiego w Częstochowie. Tam potrącony został 4-letni chłopiec, który wybiegł na jezdnię. Trafił na obserwację do szpitala. Od piątku do niedzieli ujawniono ponad 180 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego prawie 100 dotyczyło przekroczeń prędkości. Policjanci ujawnili również dwóch kierujących, którzy nie mieli uprawnień do kierowania pojazdem oraz dwóch, którzy za prędkość stracili prawa jazdy. zatrzymali również 4 nietrzeźwych kierujących.

Weekendowe działania częstochowskiej Straży Miejskiej podsumował rzecznik tej służby Artur Kucharski:

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli 119 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta. Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz zakłócania spokoju i porządku publicznego. Było to 30 zgłoszeń. Straż Miejska nie odnotowała poważniejszych incydentów. Pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 6 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 3 monitoringowe interwencje zrealizowali strażnicy miejscy, a 3 interwencje zostały przekazane do realizacji innym służbom. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.

Straż Pożarna także miała sporo pracy w ten weekend, szczególnie o poranku, 12 lutego w Częstochowie. W pożarze zginęła bowiem 1 osoba. Więcej o działaniach częstochowskiej straży pożarnej mówi oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie mł. bryg. Kamil Dzwonnik:

– Od piątku do niedzieli służby pożarnicze wyjeżdżały do 22 zdarzeń. 16 z nich powstało w Częstochowie, pozostałe w regionie. Niestety 1 z pożarów skończył się tragicznie. 1 osoba zmarła w wyniku pożaru, do którego doszło w niedzielę w Częstochowie. Strażacy ewakuowali z budynku 9 osób. Nie są znane przyczyny zdarzenia.

Zważywszy na ilość osób zatrzymanych za przekroczenie prędkości apelujemy, by podczas wciskania gazu pomyśleć o niebezpieczeństwie wypadku, które wzrasta wraz z cyframi na liczniku.

Skip to content