„Kochaj i rób co chcesz” – te słowa św. Augustyna będą hasłem XI Kasperiańskich Dni Młodych, które odbędą się w dniach 15-18 sierpnia. Po raz kolejny zorganizowane zostaną w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Spotykanie jest kierowane do wszystkich młodych i aktywnych osób, które chcą dobrze i aktywnie wykorzystać kilka wakacyjnych dni.

Uczestnicy będą mieli okazję do nawiązania nowych relacji i znajomości oraz spotkania Żywego i Kochającego Boga, aby odnaleźć lub umocnić swoją wiarę.

– Chcemy skupić się na tym, czym jest miłość, pamiętając słowa ks. Józefa Tischnera, że od dwóch wieków nie powiedziano prawdziwego zdania o miłości. W obecnych czasach istnieje duża potrzeba mówienia o naszych pragnieniach, a młodzi ludzie pragną relacji i więzi zarówno z Bogiem, jak i ze sobą – mówił ks. Damian Siwicki, jeden z organizatorów spotkania.

W programie nie zabraknie koncertów, warsztatów oraz przede wszystkim modlitwy. Wśród gości XI Kasperiańskich Dni Młodych będzie gliwicki teatr „A”, który w tym roku obchodzi swoje 23. urodziny.

– Na to spotkanie zaproszeni są wszyscy, niezależnie od wieku. Zależy nam na promowaniu dobrej kultury, także 17 sierpnia o godz. 19:30 zapraszamy na spektakl: „Miłość – wyprzedaże”. Oprócz tego w sobotę będzie z nami Marcin Zieliński, znany z konferencji prowadzonych na YouTube. Na ponad 90% będzie z nami Joanna Jędrzejczyk, która podzieli się swoim doświadczeniem relacji z Bogiem. Mam przy tym nadzieję, że nie będzie nikogo nokautowała, chyba że ktoś bardzo będzie chciał. Będzie z nami także Joanna Golędzinowska, modelka i prezenterka telewizyjna, która doświadczyła handlu człowiekiem, i która będzie dzieliła się swoim doświadczeniem tego, jak ważne jest czyste serce oraz przebaczenie – dodał duchowny.

Zapisy są możliwe na stronie internetowej Sanktuarium Krwi Chrystusa.

[BEZPOŚREDNI LINK DO FORMULARZA]

BNO

Skip to content