„Zabiegani” częstochowscy Mikołaje

Jak co roku Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych „Zabiegani Częstochowa” organizuje bieg mikołajkowy połączony z odwiedzinami dzieci, które przybywają w specjalnych ośrodkach wychowawczych. W czwartek 5 grudnia o 18.00 z III Alei wystartują członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia.

Od kilku lat w terminie około Mikołajkowym spotykamy się w III Alei Najświętszej Marii Panny, na wysokości Kurii i startujemy do ośrodków znajdujących się na trasie Biegu Częstochowskiego. Przebieramy się za Mikołajów, anioły i renifery, przygotowujemy symboliczne  prezenty i biegniemy, odwiedzamy dzieci z radością i Dobrą Nowiną – mówi Magdalena Trzepizur ze Stowarzyszenia „Zabiegani Częstochowa”.

Biegającym Mikołajem może zostać każdy, kto czuje się na siłach, żeby wystartować w treningu. Wystarczy założyć strój Mikołaja, anioła, czy renifera i pobiec razem z innymi, a przy okazji wesprzeć dzieciaki drobnym upominkiem. Można także wesprzeć samą akcję „Zabieganych” Mikołajów i dostarczyć na miejsce startu drobne prezenty, najlepiej sportowe, które zostaną wręczone dzieciakom z ośrodków.

Fot.: Zabiegani Częstochowa