Zadbaj o własne zdrowie – odwiedź Plac Biegańskiego

Dbanie o własne zdrowie w czasach pandemii jest szczególnie istotne. Niestety wielu Polaków zostało pozbawionych realnej możliwości spotkania się z specjalistą, który byłby w stanie sprawdzić ich obecny stan zdrowia. Dlatego w busie, który zatrzymał się w środę 18 sierpnia na Placu Biegańskiego, będzie można za darmo skonsultować z lekarzami odnośnie swojego stanu zdrowia, m.in. w kwestiach reumatoidalnego zapalenia stawów.

Kampania jest pionierską inicjatywą, mającą na celu zaktywizować Polaków do dokładniejszego dbania o swoje zdrowie. Od sukcesu pilotażowej edycji zależeć będzie decyzja o przeprowadzeniu kolejnych takich turnusów w następnych latach. Więcej o tym mówi przedstawicielka organizatorów akcji Paulina Kacprzak: – Ruszyła kampania społeczna mająca na celu zmianę nawyków polskiego społeczeństwa i zachęcenie Polaków do wykonywania badań profilaktycznych. Sierpień poświęcony jest profilaktyce w zakresie reumatologii. W środę 18 sierpnia na Placu Biegańskiego w Częstochowie można wykonać, w mobilnym punkcie diagnostycznym, bezpłatne badania, m.in. EKG serca, saturację, pomiar ciśnienia krwi oraz sprawdzić czy jest się narażonym na choroby reumatologiczne. Mobilny punkt będzie czynny w godzinach 8:00-16:00.

Jak przekonują organizatorzy według badania, przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie Polaków, aż 75,9 proc. ankietowanych odczuwała w ostatnim czasie bóle stawów i kręgosłupa. Jednak zdaniem współorganizatorki kampanii „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia”, nie jest to najgorsza informacja. Jest nią fakt, że Polacy przestali szukać odpowiedzi u lekarzy, a sięgnęli po internetowe fora, które mogą przekazywać niesprawdzone lub fałszywe informacje nt. przyczyn danej choroby oraz sposobów w jej zwalczaniu. Według współorganizatorki kampanii „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia” Juli Jaworskiej zwiększenie się popularności tzw. “alternatywnej medycyny” i coraz słabszy dostęp do specjalisty skłoniło firmę do przeprowadzenia akcji darmowych badań profilaktycznych.

Zapytaliśmy częstochowian, co sądzą nt. organizowanych badań terenowych i czy dbają o swoje zdrowie. Ci jednogłośnie odpowiedzieli, że zgadzają się z pomysłem, który przyświecał organizatorom akcji. Wyrazili również zainteresowanie przyszłymi edycjami, czymkolwiek, co pozwoli im sprawdzić swój star zdrowia “od ręki”.

Badania są całkowicie darmowe. Bus, w którym będzie można spotkać się ze specjalistą oraz sprawdzić swój stan zdrowia będzie stał na Placu Biegańskiego jedynie do godziny 16:00. Następnie uda się do Krakowa.

Skip to content