Zestaw informacji prawnych o odszkodowaniu za uszczerbek na zdrowiu. Zobacz koniecznie!

Z pozoru wydaje się, że uzyskanie odszkodowania to tylko formalność. Należy mieć jednak świadomość, że niedopełnienie choćby najmniejszej kwestii skutkuje odrzuceniem wniosku, a tym samym rozciągnięciem całego postępowania w czasie. Co więcej, przy odszkodowaniach czas nie działa na Twoją korzyść. W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy wszystkie niezbędne kwestie dotyczące odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu! Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu – kto i kiedy może się o nie starać? Odpowiadamy

Kto i kiedy może starać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu? Wymienia się tutaj osoby, które w wyniku wypadków lub kolizji odniosły poważne obrażenia, ale również rodziny, których bliscy ponieśli śmierć w wyniku zaistniałej sytuacji. Jedną z problematycznych kwestii jest to, kto zajmuje się wypłatą odszkodowania? Wbrew błędnym przekonaniom zajmują się tym towarzystwa ubezpieczeniowe reprezentujące sprawcę wypadku. Dlaczego przy staraniu się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu ważny jest czas? Musisz mieć świadomość, że im dłużej zwlekasz ze złożeniem dokumentów, tym bardziej zwiększa się prawdopodobieństwo, że ubezpieczyciel zaniży kwotę przyznanego odszkodowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami masz trzy lata na złożenie dokumentów. Jeśli jednak stan zdrowia pozwala, zaleca się, aby odpowiednie działania podjąć znacznie szybciej! Będąc przy odszkodowaniu, musimy wyjaśnić, co dokładnie ma pokryć przyznana kwota? Wymienia się tutaj m.in.: koszty leczenia, zakup leków, zmniejszone wynagrodzenie spowodowane zwolnieniem oraz koszty związane z dojazdem do placówek medycznych.

Doświadczony adwokat pomoże Ci w uzyskaniu godnej rekompensaty! Przekonaj się sam

Sprawy związane z przyznaniem odszkodowania wymagają rzetelnego przygotowania wszystkich niezbędnych dokumentów. Wśród nich musi się znaleźć pełna dokumentacja lekarska wraz ze wszystkimi wypisami oraz skierowaniami na dalsze leczenie. Nie bez znaczenia są również rachunki wskazujące na poniesione koszty zarówno w aptekach, jak i u lekarzy prywatnych. Dopiero po przygotowaniu wymaganych formalności możesz rozpocząć staranie o odszkodowanie. Czy w tego typu sprawach warto skorzystać z pomocy prawnej? Tak, ponieważ, jak już wiesz, ubezpieczyciele nie zawsze przyznają odpowiednio wysoką rekompensatę, a niekiedy odmawiają wypłaty. Adwokaci, jakich znajdziesz pod adresem www.tuodszkodowania.pl/odszkodowania/, pomogą Ci w przygotowaniu wymaganej dokumentacji, a także podpowiedzą, co jeszcze może okazać się ważne dla towarzystwa ubezpieczeniowego. Co więcej, ich wsparcie merytoryczne jest szczególnie ważne w sytuacjach, kiedy uzyskana kwota nie spełnia Twoich oczekiwań. W AIF Kancelarii profesjonaliści zajmą się określeniem, o jaką kwotę możesz się ubiegać, a tym samym pomogą Ci w napisaniu dobrze sformułowanego odwołania. Specjaliści dzięki wysokiej skuteczności uzyskują rekompensatę w ciągu 30 dni! Sprawdź koniecznie i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Skip to content