Policja/fot. gov.pl

Jeśli znasz policjanta, który swoją służbę wykonuje ze szczególnym profesjonalizmem, zgłoś go do wyjątkowego konkursu. Ogólnopolska inicjatywa realizowana pod hasłem „Policjant, który mi pomógł” ma na celu wyróżnienie funkcjonariuszy empatycznych, odważnych oraz osobiście zaangażowanych w pomoc pokrzywdzonym.

Historia służby Policji Państwowej rozpoczęła się 24 lipca 1919 roku. Sejm II Rzeczpospolitej przyjął ustawę umożliwiającą powstanie formacji, której głównym zadaniem była i jest służba społeczeństwu. Są jednak osoby, których praca wyróżnia się na tle innych, a organizowany konkurs to szansa podziękowania im za dotychczasową aktywność. Więcej na temat inicjatywy mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej Policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób. Zaangażowanie w powyższym zakresie niewątpliwie wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji wśród społeczeństwa, a funkcjonariusze Policji, którzy w ocenie społecznej przyczynili się do budowania lokalnego systemu pomocowego, w tym obszarze zasługują na wyróżnienie.

Zgłoszenia wysyłać można na adres policjantktorymipomogl@policja.gov.pl do 27 czerwca bieżącego roku:

– Zgodnie z regulaminem konkursu zgłoszenie może wysłać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem umieszczonym na stronie częstochowskiej policji.

Wyniki konkursu zależne są od decyzji komisji, składającej się z przedstawiciela Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz 3 laureatów ostatnich edycji.

Warto dodać, że Komenda Miejska Policji w Częstochowie zaprasza do udziału również w innej inicjatywie. Tym razem konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich, a zadanie polega na wymyśleniu hasła oraz loga kampanii społeczno – profilaktycznej „Przeciwdziałanie narkomanii”. Termin nadsyłania prac mija 17 czerwca.

ABK

Skip to content