śmieci foto ZDCzęstochowska Rada Miasta ustaliła nowe stawki dotyczące wysokości opłat za odbiór śmieci. Będą one obowiązywać już od stycznia przyszłego roku. Od lipca 2013 roku, czyli od czasu wejścia w życie tzw. “rewolucji śmieciowej”, stawki dla mieszkańców Częstochowy wynosiły 10,50 zł za odpady zbierane w sposób selektywny i 12,50 za niesegregowane.

– Teraz będzie to odpowiednio 12 zł i 20 zł. Regulacja podyktowana jest zwiększoną częstotliwością obioru śmieci a także wymaganiami recyklingu bioodpadów. Różnica między opłatami nie jest aż tak duża. Częstochowa jest jednym z ostatnich miast województwa śląskiego, które wprowadza te regulację  – mówi Włodzimierz Tutaj – rzecznik UM Częstochowy.

W minionym tygodniu częstochowski samorząd zdecydował również o zmianie uchwały w sprawie stawki opłat za pojemnik na odpady o określonej pojemności – dodaje Tutaj. Z nadchodzących zmian nie cieszą się częstochowianie, którzy uważają, że ceny za wywóz śmieci są już wystarczająco wysokie. Dla wielu z nich podwyżki są absurdalne. Wśród respondentów są też i tacy, którzy deklarują, że zapłacą więcej, bo poziom usług dbania o czystość, wywózki śmieci jest zadowalający. 

Nowe ceny będą obowiązywać w Częstochowie do 30 czerwca 2017 roku.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.