Fot. Radio Fiat

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie wprowadza ograniczenia w kursach autobusów i tramwajów. Od 16 listopada, do odwołania, zacznie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy. Decyzja uzasadniona jest ustaleniami rządu odnośnie zamknięcia szkół i wprowadzenia kolejnych ograniczeń związanych z Covid-19.

Obecnie w środkach transportu publicznego, kursujących na terenie Polski, obowiązuje limit do 30% maksymalnej liczby pasażerów w pojeździe. Modyfikacja rozkładów jazdy została wprowadzana w związku ze zmianą struktury grup pasażerów podróżujących środkami MPK, mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT w Częstochowie.

– Z komunikacji miejskiej, podobnie jak w wakacje, w znikomym stopniu korzystają aktualnie dzieci i młodzież, a w większym – dojeżdżający do pracy dorośli mieszkańcy. Zapewnienie płynności w dowozie do pracy częstochowianek i częstochowian jest więc obecnie priorytetem. Czasowa zmiana rozkładów jazdy na wakacyjne podyktowana jest także sytuacją kadrową wśród kierowców MPK, która wynika z efektów wymienionych wcześniej, rządowych restrykcji i zagrożenia epidemicznego (np. liczne kwarantanny).

Ze względów bezpieczeństwa w środkach komunikacji miejskiej obowiązują specjalne strefy wydzielone dla kierowcy oraz jego zmiennika. Przypominamy też, że wszyscy pasażerowie zobowiązani w trakcie podróży do zasłonięcia ust i nosa. W celu zwalczania Covid-19 w części pojazdów komunikacji miejskiej wprowadzono nowe terminale biletowe. Za przejazd płacić można kartą lub zbliżeniowo np. smartfonem. Rozwiązanie działa równolegle z Częstochowską Kartą Miejską.

ABK

Skip to content