Zanim Raków Częstochowa stanie przed szansą obrony Superpucharu Polski w sobotę 9 lipca, to w godzinach od 9 do 14 na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 odbędzie się wyjątkowa inicjatywa. Wydarzenie zatytułowane „Dzień Rakowa” ma na celu szczytną pomoc oraz moc atrakcji dla kibiców zarówno starszych, jak i młodszych.

Przed wieczornymi emocjami kibicowania, każdy kto przybędzie w sobotnie przedpołudnie na obiekt wicemistrzów Polski nie będzie narzekał na nudę. O programie przygotowanym na ten dzień mówi Michał Szprendałowicz – rzecznik prasowy Rakowa Częstochowa:

To taki festyn dla rodzin z dziećmi, dla wszystkich kibiców, ale nie tylko, bo dla wszystkich mieszkańców Częstochowy i dzielnicy. Spotykamy się tutaj na stadionie przy Limanowskiego 83. Będzie dużo zabaw dla dzieci, ale nie tylko. Będzie również można oddać krew. Jak sama nazwa wskazuje. Jak sama nazwa wskazuje to Dzień Rakowa, więc będzie czerwono-niebiesko. Każdy tu znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy, a następnie będziemy się emocjonować meczem o Superpuchar.

Chodzi nie tylko o zabawę, będzie można przy tej okazji spełnić kilka dobrych uczynków poprzez wsparcie dwuletniej Hani Pindych, która od urodzenia walczy z poważną wadą serca. Rodzice małej Hani apelują o pomoc. Sprawa jest bardzo pilna, a potrzebna do zebrania kwota bardzo wysoka:

-Nasza córka przyszła na świat ze śmiertelną i ciężką wadą serca i niewydolnością jednej nerki. Jedynym ratunkiem jest pilna operacja w Bostonie. Mamy mało czasu. Jeżeli dojdzie do nieodwracalnych zmian w sercu pozostanie nam czekać na śmierć naszej córki. Mamy czas do września, aby zebrać kwotę 2 milionów 300 tysięcy złotych. Sami nie damy rady, więc bardzo prosimy wszystkich o pomoc.

To już nie pierwszy raz kiedy Raków Częstochowa włącza się w pomoc dla tych, którzy jej szczególnie potrzebują, a kibice częstochowian również w tej kwestii nigdy nie zawodzą. Ponadto zbiórkę dla Hani można stale wspierać na portalu siepomaga.pl, a sobotnie przedpołudnie świetnie spędzić na obiekcie MSP Raków przy ul. Limanowskiego 83.

fot. Raków Częstochowa
Skip to content