Dzieci z Przedszkola Sióstr Antoninek podziękowały dzisiaj babciom i dziadkom za miłość, opiekę i obecność. Przedszkolaki przygotowały pod okiem opiekunów przedstawienie, które poprzedziła Msza św. dziękczynna w intencji babć i dziadków odprawiona w kościele św. Zygmunta w Częstochowie. Ks. Jacek Marciniec, proboszcz parafii św. Zygmunta zwrócił uwagę w kazaniu na dziękczynienie za dar drugiej osoby:

Każda Msza św. to jest wielkie podziękowanie a dzisiaj to podziękowanie kierujemy do Pana Boga, tak jakbyśmy wysłali mu sms albo maile właśnie z podziękowaniem za nasze kochane babcie i kochanych dziadków.

Podczas Mszy św. dzieci poprosiły Pana Jezusa o zdrowie dla babć i dziadków.

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2020/02/2_dzien_babci_dziadka_05_02.mp3]

Po Eucharystii dzieci i zaproszeni goście udali się do auli Sceny Muzyczno-Teatralnej „Zygmunt”, gdzie przedszkolaki pokazały przedstawienie dla dziadków. O przygotowaniach do występu mówiła s. Michaela Sylwia Lamch, dyrektor Przedszkola Sióstr Antoninek:

– Dzieci chętnie zawsze przygotowują się do naszych występów. Przygotowania trwały sporo czasu bo już w Adwencie dzieci miały przygotowane rolę. Ćwiczyliśmy w przedszkolu. Trochę właśnie przerwa świąteczna i ferie rozbiły nam trochę przygotowania, tak aby to wszystko po feriach zebrać w jedną całość i wystąpić dla babci i dziadka.

Po występach dzieci zaprosiły swoich najbliższych na mały poczęstunek.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content