Raków rozpoczął okres przygotowawczy

We wtorkowe popołudnie 14 czerwca Raków Częstochowa rozpoczął okres przygotowawczy do nowego sezonu 2022/2023. Pierwszy trening rozpoczął się tuż po godzinie 17:00 na bocznym boisku stadionu MSP „Raków” przy ul. Limanowskiego 83. W ramach przygotowań Raków rozegra 4 sparingi. Można powiedzieć, że czeka ich pracowity czerwiec.

Trening poprzedził briefing prasowy, na którym drugi trener Rakowa Częstochowa Goncalo Feio mówił między innymi o tym, jaką grę drużyny będziemy mogli oglądać w nadchodzącym sezonie:

Na pewno mogę teraz powiedzieć, że Raków będzie tak jak zawsze wychodził na boisko, żeby wygrywać mecze. Będą wychodzić, żeby dominować, biegać więcej niż przeciwnik, grać więcej na połowie rywala i stwarzać więcej sytuacji. Taki Raków będziecie widzieli. To jest to co zawsze tutaj robiliśmy i będziemy dalej to robić. Będziemy starać się rozwijać piłkarzy indywidualnie oraz cały zespół, żeby lepiej funkcjonowali razem. Zobaczymy jak ten sezon się poukłada.

Poruszony został również temat wzmocnień kadrowych. Jak na razie do drużyny czerwono-niebieskich dołączyli grecki obrońca Stratos Svarnas oraz napastnik Fabian Piasecki. Trener uchylił tylko rąbka tajemnicy dalszych ruchów na rynku transferowym Rakowa:

-Na pewno chcemy dążyć do tego, żeby rywalizacja wewnętrzna była jak największa. Chcemy mieć wyrównany skład, bo jeżeli zakwalifikujemy się do fazy grupowej Ligi Konferencji to do zakończenia rundy mamy tylko jeden tydzień, kiedy nie gramy w jego środku. Siłą rzeczy natężenie meczów będzie wymagało od nas rywalizacji na pozycjach, różnych opcji. Potrzebujemy większej ilości zawodników. Chcemy mieć minimum dwóch zawodników na każdą pozycję.

W środę 15 czerwca ważny dzień dla podopiecznych Marka Papszuna. Poznają oni rywala w II rundzie eliminacji rozgrywek Ligi Konferencji Europy. Niecały tydzień później zawodnicy wyjadą na zgrupowanie do Sochocina, a sezon Ekstraklasy zainaugurują 15 lipca na własnym stadionie mierząc się z Wartą Poznań, w międzyczasie, bo 9 lipca zawalczą o obronę Superpucharu Polski z Lechem Poznań.

Galeria: Pierwszy trening Rakowa Częstochowa przygotowujący do sezonu 2022/2023, 14.06.2022/fot. Radio Fiat

Skip to content