Reprezentant Polski Dawid Dulski związał się kontraktem z Exact Systems Norwidem Częstochowa i będzie występował w biało-niebieskich barwach w sezonie 2023/24. Zawodnik gra na pozycji atakującego. 21-letni siatkarz, został powołany do kadry na tegoroczną Ligę Narodów. Dawid wystąpił w czterech spotkaniach VNL z Francją, Iranem, Bułgarią i Serbią.

Na temat nowego transferu wypowiedział się trener Norwida Częstochowa Leszek Hudziak:

– Nowym transferem jest Dawid Dulski. To zawodnik z dużymi możliwości, więc nie jest przypadkiem jego obecność w szerokiej kadrze reprezentacji Polskiej. Bardzo się cieszymy z tego zakupu i mamy nadzieję, że swoim doświadczeniem z reprezenttacji wniesie do drużyny dużo dobrego.

Hudziak odniósł się także do okresu przygotowawczego, który rozpocznie się 7 sierpnia na obiektach sportowych Norwida:

– Póki co jesteśmy na wakacjach. Obóz przygotowawczy zaczynamy 7 sierpnia, a potem mamy w planach mecze kontrolne. Jednak nie jest jeszcze wszystko dopięte na ostatni guzik w temacie tych meczy, więc będziemy na bieżąco informować naszych kibiców.

Dawid Dulski występował m.in. w SMS-ie PZPS Spała, AZS-ie AGH Kraków, a ostatnio w zespole Aluron CMC Warta Zawiercie. W sezonie 2022/23 wystąpił w 36 meczach Plusligowych zdobywając łącznie 159 punktów.

PJU

Skip to content