Rok 2020 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Świętego Jana Pawła II. 18 maja 2020 roku przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyła, św. Jana Pawła II. Z tej okazji powstała inicjatywa 2020 Dla Życia, a którego hasłem przewodnim jest “Uczcij z nami Rok Jana Pawła II”. Polega ona na ofiarowaniu Mszy św. w intencji całkowitego zaprzestania grzechu aborcji, zgłoszeniu daty i miejsca Mszy św. przez formularz na stronie internetowej oraz zaproszeniu innych do modlitwy.

Inspiracją do stworzenia inicjatywy dla Łukasza Grabałowskiego było obejrzenie jednej ze scen filmu “Nieplanowane”, kiedy to obrońcy życia proszą o modlitwę nad dziećmi abortowanymi.

Św. Jan Paweł nigdy nie znajdował usprawiedliwienia dla zabijania dzieci, o czym pisał m.in. w encyklice Evaneglium vitae: Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu.

-Tych aborcji w Polsce jest ciągle ponad 1000. Znalazłem dane z 2017 roku było to 1057 aborcji. Tak pomyślałem sobie, że nie radzimy sobie jako wspólnota, naród, państwo to nie zostaję nam nic innego jak wołać do Pana Boga – mówi Łukasz Grabałowski

Każda ludzka istota ma prawo do absolutnego poszanowania podstawowego dobra, jakim jest życie, a uznanie tego prawa stanowi fundament współistnienia między ludźmi oraz istnienia wspólnoty politycznej – przypomina Jan Paweł II w encyklice “Evangelium vitae”. Szczegółowe informacje o inicjatywie na stronie 2020DlaŻycia.

Źródło foto : facebook inicjatywy

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content