Bp Andrzej Przybylski odwiedził jedną z katolickich szkół

We wtorek 9 listopada bp Andrzej Przybylski wizytował Szkołę Podstawową im. św. Jana de la Salle w Częstochowie. Podczas wizyty spotkał się z dziećmi, uczestniczył m.in. w zajęciach wychowania fizycznego oraz w lekcji historii.

O szczegółach wizyty bp. Przybylskiego opowiedziała Agnieszka Rydecka, pełniąca obowiązki dyrektora szkoły:

Ksiądz Biskup odwiedził nas dzisiaj, bo poprosiliśmy go o błogosławieństwo dla naszych uczniów. O to, żeby ten rok szkolny był dla nich dobry, spokojny, żeby się mogli uczyć w atmosferze wzajemnego szacunku, zrozumienia i bez niepotrzebnych napięć i stresów. Wizyta bp. Andrzeja przebiega bardzo wesoło, dlatego, że Ksiądz Biskup wtajemnicza młodzież i dzieci w tajniki swojego duchowieństwa i mówiąc szczerze, budzi zainteresowanie. Padały pytania o wiek Księdza Biskupa, o to, jak został kapłanem, kiedy przyjął święcenia… wachlarz pytań jest dość szeroki i myślę, że zaskakujący.

Wizyta bp. Andrzeja Przybylskiego w Szkole Podstawowej im. św. Jana de la Salle w Częstochowie | Fot. Radio Fiat

Bp Andrzej Przybylski nie kryje radości ze spotkania z uczniami i choć chętnie żartował z dziećmi, to jednak najwięcej czasu poświęcił dorastającej młodzieży:

Bardzo się cieszę z tej wizyty w szkole św. Jana de la Salle, prowadzonej przez Braci Szkolnych. Cieszę się z wielu względów, przede wszystkim ze względu na to, że w czasie pandemii rzadko mam okazję do tego, żeby odwiedzać szkoły. Z wiadomych względów nie ma takich dużych spotkań z młodzieżą, dlatego taka obecność dzisiaj mnie bardzo cieszy. Jest to też okazja do tego, żeby porozmawiać, zwłaszcza ze starszą młodzieżą o ich problemach w wierze, choćby w krótkich spotkaniach. Trochę też nawiązać do sytuacji, w jakiej jesteśmy no i przypomnieć jak ważna jest wiara w Boga, jak bardzo jest potrzebna młodym ludziom i zaprosić ich też do tego, by uczestniczyli w życiu Kościoła.

Wizyta bp. Andrzeja Przybylskiego w Szkole Podstawowej im. św. Jana de la Salle w Częstochowie | Fot. Radio Fiat

Podczas wizyty bp Przybylski odwiedził wszystkie klasy spędzając z każdą z nich chwilę na rozmowie i krótkiej modlitwie. Każdą taką wizytę na lekcji kończył błogosławieństwem. Po reakcjach dzieci można wywnioskować, że wizyta bp. Andrzeja zaowocowała nieukrywaną radością.

Skip to content