Bp Andrzej Przybylski: pełna świadomość rodzi się ze Słowa Bożego

Fot. Radio Fiat

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego to także pierwszy dzień Tygodnia Biblijnego. Parafia św. Jana Chrzciciela w Poczesnej była jednym z kościołów, w którym ten dzień obchodzono. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Kwadrans przed rozpoczęciem Mszy św. bp Andrzej Przybylski odczytał wiernym wybrane fragmenty Pisma Świętego. Była to okazja do tego, aby samemu w ciszy przemyśleć Słowo Boże. Jak mówi bp Andrzej Przybylski, nieznajomość Boga może mieć nieprzyjemne skutki:

Św. Piotr mówi do ludu czym może skutkować nieznajomość Boga i tego, w co się wierzy. Prędzej czy później Boga się zdradzi, wyda się Go wrogom, a może nawet się Boga zabije, czyli wiarę. Jeśli człowiek nie jest świadomy tego co robi, nie zna woli Bożej, to może wiele głupich rzeczy. To jest najlepsza odpowiedź na to, jak ważna jest świadomość woli Bożej, Ewangelii i Słowa Bożego.

Nic nie zaznajamia lepiej z Bogiem i Jego Słowem, niż Pismo Święte. Niedziela 18 kwietnia jest także  początkiem Tygodnia Biblijnego. Jest to inicjatywa obchodzona od 2009 roku w III Niedzielę Wielkanocną. Jego celem jest refleksja nad Biblią. Tegoroczne hasło to „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Jest to nawiązanie do programu duszpasterskiego, który wprowadza wiernych w tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Wydarzenie honorowym patronatem objęli Przewodniczący KEP i Premier RP.

Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego odprawiono Mszę św.

WB/ekai.pl