Domowy Kościół podsumował w Częstochowie swoją ogólnopolską działalność

W budynku Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej odbyło się ogólnopolskie podsumowanie pracy rocznej Domowego Kościoła. Zjazd, który odbył się w sobotę 11 września stał się także okazją do wyboru nowej pary krajowej. 

O tym, czym jest Domowy Kościół mówił moderator krajowy ks. Krzysztof Łapiński:

-Jest to gałęź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Nasz założyciel, sługa boży ks. Franciszek Blachnicki pracując z dziećmi i młodzieżą zauważył, że trzeba także coś zaproponować małżonkom. Dlatego już prawie 50 lat temu rozpoczęły się oazy rodzin. To wspólnota małżeństw pokazująca, że właśnie to szczególne powołanie też jest drogą Kościoła, drogą do świętości. 

Ks. Krzysztof Łapiński przybliżył także cel wydarzenia:

-Gromadzimy się na dorocznym spotkaniu, rozpoczynamy nowy rok formacyjny, to także podsumowanie czasu wakacyjnego i wybory małżeństwa pełniącego rolę pary krajowej. Gromadzą się pary diecezjalne ze swoimi opiekunami, kałanami Domowego Kościoła w swoich diecezjach.

Głosowanie, w którym uczestniczyły pary diecezjalne oraz krąg centralny, wyłoniło trzy kandydatury, spośród których Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło- Życie, biskup Krzysztof Włodarczyk, wskazał nową parę krajową Domowego Kościoła. Zostali nią Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, którzy małżeństwem są od 25 lat. Jakie zadanie czeka nowo wybranych na tę funkcję?

-To jest opieka nad całą wspólnotą we współpracy z kapłanami. Trzeba powiedzieć, że chodzi nie tylko o wspólnotę w kraju. Mamy kręgi za granicą, oprócz tych złożonych z polonii są również anglojęzyczne, w Stanach Zjednoczonych czy Irlandii.

Specyfikę działalności Domowego Kościoła można zgłębić dzięki ofiajclnej stronie internetowej: www.dk.oaza.pl

Skip to content