Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na wieczory o modlitwie wewnętrznej

Maj w częstochowskim Duszpasterstwie Akademickim Emaus minie pod znakiem modlitwy wewnętrznej. W planach są wieczorne spotkania, katechezy i wspólna modlitwa. Najbliższe spotkanie odbędzie się już w piątek 6 maja o godz. 19:30.

Spotkania zaplanowane zostały na wszystkie piątki maja. O szczegółach inicjatywy mówi ks. Michał Krawczyk, proboszcz parafii akademickiej:

To jest taki cykl spotkań o modlitwie wewnętrznej. Kiedy skończyła się pandemia i studenci wrócili, chcemy jako duszpasterstwo zaproponować im poznanie Boga, a nie da się poznać Boga nie rozmawiając z Nim. Bardzo często młodzi ludzie mają dziś problem z modlitwą. Chcemy w tym krótkim czasie pokazać pewne podstawy życia duchowego, opartego o modlitwę wewnętrzna.

Podczas spotkań będzie czas zarówno na modlitwę słowną jak i na zadumę w ciszy. Szczególnie ważne będą jednak katechezy i ćwiczenia:

Na jedno spotkanie składać się będzie katecheza o konkretnej formie modlitwy, potem będzie zaproszenie do praktyki i też do pewnych gestów, które tę modlitwę będą wyrażać.

Spotkania będzie prowadził ks. Łukasz Dyktyński. Szczegóły można znaleźć na facebookowej stronie Duszpasterstwa Akademickiego Emaus.

Skip to content