Forum Młodych KSM już w najbliższy weekend

Najbliższy weekend 20-21 listopada będzie upływał pod znakiem Światowych Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. W związku z tym, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na Forum Młodych, które odbędzie się w sobotę w Świętej Puszczy.

Podczas diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży szczególnie ważne będą dwa wydarzenia, do udziału w których zachęca diecezjalny asystent KSM, ks. Andrzej Witek:

Wyjątkowo w tym roku papież Franciszek prosi młodych ludzi na całym świecie, żeby zrobili takie Światowe Dni Młodzieży w diecezjach i przeniósł datę tego wydarzenia właśnie na uroczystość Chrystusa Króla. My postanowiliśmy, wraz z Referatem Duszpasterstwa Młodzieży, że zrobimy to w takich jakby dwóch fazach. W sobotę po południu na naszym Forum – zapraszamy wszystkich młodych z innych wspólnot. Będzie takie wspólne popołudnie. A w niedzielę Msza św. Pod przewodnictwem abp. Wacława Depo w archikatedrze.

Jak mogliśmy usłyszeć, na sobotnie spotkanie w domu rekolekcyjnym Święta Puszcza w Olsztynie zaproszeni są wszyscy młodzi z ruchów i duszpasterstw młodzieżowych archidiecezji częstochowskiej. Kamila Suchańska, prezes częstochowskiego KSM-u zdradza, na czym sobotnie spotkanie będzie polegało:

Sobotnie wydarzenie będzie polegać na tym, że o godz. 16:00 będzie wspólna integracja wszystkich młodych z KSM-u i innych wspólnot, później będzie wspólna kawa, Msza św. i wspólny bal w stylu Jamesa Bonda.

Zapowiada się wspaniały wieczór. Oprócz integracji, ks. Adam Polak, kierownik Referatu Młodzieżowego i Akademickiego archidiecezji częstochowskiej wygłosi konferencję nawiązującą do orędzia papieża Franciszka na tegoroczne diecezjalne Światowe Dni Młodzieży. Będzie także uwielbienie, które poprowadzi Marcin Zieliński.

Skip to content