„Nie lękajcie się – możecie zdobyć swój Everest” to hasło III edycji Biegu Papieskiego w Częstochowie. Chętni do udziału w sportowej inicjatywie mogą się zapisywać w terminie 13 września – 4 października. Z uwagi na sytuację epidemiczną wydarzenie odbędzie się na tych samych zasadach, jak w roku poprzednim. Finał imprezy odbędzie się 10 października w częstochowskiej parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika.

Bieg Papieski to forma aktywności fizycznej, w której mogą wziąć udział wszyscy chętni. – Zapraszamy rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół. Każdego, kto pragnie łączyć sport z modlitwą – mówi Maja Zielińska z parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika, stypendystka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia:

– W tym roku skupiliśmy się na 3 wymiarach tego biegu. Pierwszy jest wymiarem duchowym. Każdy uczestnik zostanie zaproszony do rozważań św. Jana Pawła II poprzez maila. Drugi to wymiar sportowy. Każdy uczestnik musi wybrać swoją drogę na „szczyt”. Trzeci to wymiar charytatywny, czyli promowanie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Każdy uczestnik może zapisać się na fanpage’u wydarzenia i następnie od 13 września rozpocząć pokonywanie 1 z 3 dróg. Pierwsza droga to pokonanie 8848 m x2, co daje ponad 17,5 km chodem lub pieszo. Druga trasa to pokonanie w ciągu 2-3 tygodni (13.09-04.10) 8848 schodów. Trzecia droga to natomiast pokonanie 8848 m przewyższenia w górach.

Każdy z uczestników biegu proszony jest o wysłanie organizatorom fotografii dokumentującej udział w wydarzeniu.

– Po pokonaniu 1 z tych 3 dróg uczestnik może przesłać zdjęcie na naszego maila biegnielekajciesie@gmail.com. Może być to screen z aplikacji sportowych. Finał imprezy odbędzie się 10 października w parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika. O godz. 12.00 odbędzie się losowanie nagród dla uczestników imprezy oraz rozdanie medali.

Radio Fiat oraz portal informacyjny czestochowskie24.pl objęły III Bieg Papieski patronatem medialnym.

ABK

Skip to content