Karty „Na codzienne zakupy”/fot. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej realizuje program pomocy charytatywnej dla najuboższych seniorów. Osoby, które na co dzień zmagają się z brakiem środków do życia, mogą otrzymać kartę, umożliwiającą zakup artykułów spożywczych.

Szczegóły inicjatywy przybliża Marta Cierpiał z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej:

– To jest program, w którym bierze udział 250 seniorów. Przeznaczony jest dla osób mieszkających na terenie archidiecezji częstochowskiej, ale poza samą Częstochową. Uczestnik programu dostaje od nas kardę do sieci sklepów Biedronka, z której na zakupy spożywcze może wydać miesięcznie 150 zł.

Program „Na codzienne zakupy” wpisuje się w misję Caritas, która na terenie Częstochowy pomaga od ponad 25 lat:

– Prowadzimy Klub Seniora. Mamy też dla nich dom dziennego pobytu Senior+. Działa również nasz Dom Pomocy Społecznej, gdzie opiekujemy się seniorami. Korzystamy też z programu ASOS (Aktywność Społeczna Osób Starszych), gdzie osoby starsze mają organizowany czas. Organizujemy też posiłki dla seniorów, które dostarczane są na podany adres.

Wszelkie informacje dotyczące akcji charytatywnych, przeznaczonych dla osób starszych można uzyskać w siedzibie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przy ul. Stanisława Staszica lub na stronie internetowej. Seniorzy zainteresowani udziałem w programie „Na codzienne zakupy” proszeni są o kontakt z Moniką Dobosz pod nr tel. 506-394-610 lub adresem e-mail: wolontariat@caritas.czest.pl.

ABK

Skip to content