KSM Archidiecezji Częstochowskiej – módlmy się o pokój

Wszyscy z niepokojem patrzymy na to, co dzieje się na Wschodzie. Napięta i nerwowa atmosfera przekłada się nie tylko na obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce, ale też na wszystkich mieszkańców naszego kraju. Dla wielu wojna jest czymś zupełnie nowym, ponieważ podobnie, jak Ukraińcy, także i my – Polacy – przyzwyczailiśmy się do życia w suwerennym i wolnym kraju.

Pamiętajmy, że walka o wolność trwa tuż obok nas. W tym trudnym dla wielu czasie niezwykle ważna jest modlitwa w intencji pokoju i zjednoczenia. Naprzeciw tej potrzebie wyszło m.in. Katolickie Stowarzyszenie Młodych Archidiecezji Częstochowskiej, organizując nocne czuwanie oraz modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.

– W tej sytuacji musimy się modlić. Wychodzimy z inicjatywą, by co noc o 3:00 nad ranem modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego właśnie w tej intencji. Jeśli ktoś chce się włączyć, serdecznie zapraszamy. Uważam, że poza samym działaniem, modlitwa też jest bardzo ważna i chcemy ją zapewnić wszystkim potrzebującym – mówiła Magdalena Kowalczyk, wiceprezes KSM Archidiecezji Częstochowskiej.

Modlitwa o pokój zainicjowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodych Archidiecezji Częstochowskiej przyjmuje postać warty. Jej założeniem jest ciągłość aż do momentu zakończenia walk za naszą wschodnią granicą.

– Chcemy, by ta modlitwa była nieprzerwana i pragniemy, by zawsze o tej 3:00 ktoś się modlił. Zapraszamy do kontaktowania się z sekretarzem KSM naszej archidiecezji. Myślę, że każdy chętny, który chciałby wesprzeć nas modlitwą, będzie mile widziany i słyszany. Zdjęcie wykonane podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego będzie miłym potwierdzeniem uczestnictwa w akcji – dodała Magdalena Kowalczyk.

O tym, jak fundamentalna jest modlitwa w intencji szybkiego zakończenia konfliktu za wschodnią granicą Polski mówiła Ukrainka Sofia Miezientseva, studentka Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie, która od blisko dwóch lat mieszka, uczy się i pracuje w tym mieście.

– Chyba każdy biskup w Polsce modli się o pokój na świecie. Podczas modlitw o pokój na Ukrainie pragniemy, aby Bóg dokonał jakiegoś cudu i aby konflikt skończył się tam szybko i szczęśliwie – powiedziała Sofia.

Modlitewny szturm pod hasztagiem #TimeForPeace rozpoczął się we wtorek 22 lutego i jest skierowany do wszystkich. Każdy, kto chce wziąć w nim udział, może zgłosić się pod numerem telefonu: 783-762-800, gdzie otrzyma szczegółowe informacje na temat modlitwy.

BNO

Skip to content