Modlitwa o dobry rok szkolny

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa uczniowie wracają do szkół. Dzieci, młodzież oraz nauczyciele z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Częstochowie nowy rok szkolny rozpoczęli modlitwą podczas Eucharystii w kościele parafialnym św. Antoniego z Padwy.

Uczniowie prosili Boga o ochronę w rozpoczynającym się roku szkolnym.

– Zawsze na początku roku jest Msza św. Prosimy o dobre oceny, żeby wszystko się układało. Chcielibyśmy, żeby ten rok szkolny był już normalny. Taki jak te poprzednie.

Każdy rok szkolny stanowi wyzwanie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Grzegorz Nawrocki, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej tłumaczy, że oprócz edukacji istotnym elementem wychowania młodego człowieka jest nauka relacji z Bogiem.

– Wszystkie ważne momenty w życiu szkoły staramy się rozpoczynać od tego co najważniejsze, czyli Mszy św. Chcemy naszych uczniów zachęcać do modlitwy, która w życiu człowieka jest bardzo ważna. Pomaga podejmować właściwe decyzje.

Po zakończeniu Eucharystii uczniowie spotkali się z wychowawcami w budynku szkoły. W tym roku akademii z okazji nowego roku nauki nie było. Od jutra dzieci i młodzież rozpoczną naukę w tradycyjny sposób, jednak z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności.

ABK